Adana Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin organizasyonu ,Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Çukurova Üniversitesinin destek verdiği  Muaythai Dünya Şampiyonları“Star Fight Arena ” müsabakaları  Adana'da yapılacak.

Müsabakalar Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salonunda 3 Kasım Cumartesi Saat 20:30 'da 7 Ülkeden 18 sporcu katılımıyla gerçekleştirilecek.

Türkiye Muay Thai Federasyonu Genel Koordinatörü Hakan Şahade, düzenlenen basın toplantısında, dünyanın birçok ülkesinden şampiyonları Adana'da buluşturacaklarını söyledi.

 Şahade, "Sponsorluklarından dolayı Adana Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Aylardır bu organizasyon için hazırlanıyoruz. Dünya şampiyonlarını bir araya getirmek çok kolay olmadı. Dünyanın birçok ülkesinden sporcular Adana'ya gelecek. Kentin tanıtımına katkı sağlayacak bir organizasyona imza attığımız için mutluyuz" dedi.

Şahade ,müsabakalar TV 8,5 Kanalı tarafından naklen yayınlanacak olup izlemek için gelen seyircilerden ise ücret alınmayacağını söyledi.

Toplantıya katılan Adana Büyükşehir Gençlik ve Spor Daire Başkanı Halil Hızlısoy, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Halit Yılmazer ve organizatörlerden Mehmet Karqaca'da  şampiyona hakkında bilgi vererek, bu turnuvanın Adana'nın hem ekonomisine hem de tanıtımına büyük katkı sağlayacağını kaydetti.