Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Mili Eğitim Müdürlüğü İşbirliğinde düzenlenen Cumhuriyet Kupası Spor Şenlikleri kapsamında gerçekleştirilen müsabakalara Güreş, Bocce, Yüzme ve Masa Tenisi dalında 550 sporcu katıldı.

Masa tenisi müsabakaları 5 Ocak stadı tribün alında gerçekleşti. Müsabakalara kız ve erkek 90 sporcu katıldı.

Yüzme Müsabakaları ise Çukurova Yüzme Havuzunda gerçekleştirildi.  Müsabakalara Adana'nın yanı sıra Mersin ve İskenderun spor kulüplerinden toplam 120 sporcu katıldı.

Sarıçam Asım Savaş Spor Salonunda gerçekleştirilen Güreş ve Bocce müsabakaları öncesi bir konuşma yapan Sarıçam Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ali Bilgiç, “Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 95. yıl dönümü dolayısıyla bir hafta içerisinde İlimizde değişik branşlarda spor müsabakaları gerçekleştirdik. Güreş müsabakalarına Adana'nın yanı sıra Mersin İlimizden de sporcu kardeşlerimiz katılmıştır. Müsabakalara katılan sporcu ve antrenörleri tebrik ederken, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutlarım” diye konuştu.

Ayrıca müsabakaları sonunda Güreş Federasyonu Adana İl Temsilcisi Veysel Alanoğlu tarafından kulüplere güreş kıyafetleri dağıtıldı.

Müsabakalarda dereceye giren sporculara madalyaları müsabakaya katılan sporcu antrenörleri ve Beden Eğitim öğretmenleri tarafından verildi.