23 YAŞALTI ATLETİZM ŞAMPİYONASI

ADANA’DA YÜREĞİR SERİNEVLER ATLETİZM PİSTİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN AKDENİZ OYUNLARI SEÇMELERİNE 15 BRANŞTA 22 İLDEN 76 SPORCU KATILDI

26 MAYIS 2014
HABERİNFOTOĞRAFLARI

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan “23 Yaşaltı Atletizm Şampiyonası” Adana’da Yüreğir Serinevler Atletizm Pisti’nde gerçekleştirildi.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, hava koşulları, tesis ve organizasyon deneyimi nedeniyle tüm federasyonların önemli müsabakaları Adana’ya verdiklerini belirterek, “Ekip çalışmasıyla hiçbir organizasyon aksamadan tamamlanıyor. 23 Yaşaltı Türkiye Atletizm Şampiyonası, aynı zamanda Akdeniz Oyunları seçmeleri niteliği taşıyor. Müsabakalara katılan sporcu, antrenör, yönetici, hakem ve diğer görevlilere Adana konukseverliğini gösterdik. Bize güvenenleri asla mahcup etmeyeceğiz” diye konuştu.

-DERECEYE GİRENLERE MADALYA-

2 gün süren 15 branşta 22 ilden 76 sporcunun katıldığı yarışmalarda dereceye giren sporculara ödüllerini,  Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Türkiye Atletizm Federasyonu’ndan Atlamalar Altyapı Koordinatörü Haluk Güven, TAF Küçük ve Yıldızlar Teknik Kurul Üyesi Hanifi Aslantürk, Atlamalar Koordinatörü Filiz May, Yarışmalar Koordinatörü  Ali Tunç, Akdeniz Sorumlusu Halil Oğuz, Merkez Hakem Kurulu (MHK) Üyeleri, Şükrü Onat, Celal Kayaöz, Ömer Aras’ın yanı sıra Eski Teftiş Kurul Başkanı ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Baş Müfettişi Hasan Çelik, Baş Müfettiş Yardımcısı Arif Köklü,  Gençlik Hizmetleri Şube Müdürleri Kazım Tekin, Mustafa Uyanık, Cemal Demirağ, Mahmut Kır ve Murat Adıgüzel, Atletizm Federasyonu İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur verdiler.

-BRANŞLARINDA BİRİNCİ OLAN SPORCULAR VE DERECELERİ-

Kadınlar:

Sırıklama Atlama: Elmas Seda Fırtına (Ankara-3.80)

Gülle Atma: H. Bala Aslan (Mersin-12.90)

100Metre Engelli: İlkay Avcı (Eşkişehir-14.52)

100 Metre: Gizem Demirel (Ankara-12.45)

Çekiş Atma: Elif Koçak (Eskişehir-51.82)

400 Metre: Emel Şanlı (Kayseri-55.98)

3 Adım: Tuğba Aydın (KKTC-12.81)

1500 Metre: E. Bahar Dölek (Mersin-4.23.78)

5 Bin Metre: Esma Aydemir (Denizli-16.01.52)

Disk Atma: Zehra Uzunbilek (Mersin-45.74)

Uzun Atlama: Nesibe Atacan (Eskişehir-6.01)

400 Metre Engelli: Emel Şanlı (Kayseri-1.00.31)

200 Metre: Nurdan Boz (Trabzon-26.44)

Cirit Atma: Berivan Şakır (Mersin-45.17)

800 Metre: Hatice Ünzir (Kayseri-2.13.03)

3 Bin Metre Engelli: Seyran Adanır (İzmir -10.28.20)

Erkekler:

100 Metre Engelli: Yusuf Pehlivan (Kocaeli-14.69)

Uzun Atlama: Alper Kulaksız (İstanbul-7.50)

100 Metre: Yusuf Pehlivan (Kocaeli-11.04)

Gülle Atma: Murat Gündüz (Eskişehir-16.76)

400 Metre: Tahsin Kurt (Trabzon-50.21)

1500 Metre Burak Yüksel (Kayseri-3.53.79)

5 Bin Metre: Sönmez Dağ (Bitlis-14.32.80)

Sırıkla Atlama: Yusuf Pehlivan (Kocaeli-4.50)

Cirit Atma: Mert Mustafa Akkkaya (Zonguldak-63.14)

400 Metre: Osman Demir (İzmir-54.93)

200 Metre: Süleyman Gümüş (Eskişehir-22.70)

3 Adım Atlama: Musa Tüzen (Samsun-15.64)

800 Metre: Hasan Basri Güdük (Trabzon-1.49.88)

3 Bin Metre Engelli: M. Emin Tan (Sivas-9.18.06)