Spor oyunlarının açılış töreni Yüreğir İlçesi Kayhan Kaynak Kardeşler Stadında gerçekleşti.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, açılışta yaptığı konuşmada tüm takımlara başarılar diledi.

Spor oyunlarının gerçekleşmesinde katkıları bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdülkadir Ataşbak’a ve emeği geçenlere de teşekkürlerini ifade etti.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük, “Barolar arası Spor Oyunları'nın dostluk, barış ve birliktelik adına önemli bir projedir. Hedefimiz, barolar arasında dostluk, dayanışma ve paylaşmayı geliştirmektir. Turnuvamıza katılan tüm barolarımıza ve takımlara başarılar diliyor, karşılaşmaların Fair-Play ruhu içerisinde geçeceğine inancım tamdır. Her zaman olduğu gibi yine dostluk ve kardeşlik kazansın diyorum” dedi.

Açılış maçı öncesi Adanaspor, Adana Demirspor, Fenerbahçe ve Milli Takım olmak üzere kariyerini birçok takımda sürdüren merhum Kayhan Kaynak’ın vefatının yıldönümünde 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

Baro Başkanı Av. Veli Küçük ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdülkadir Ataşbak daha sonra Malatya Barosu ile Adana Barosu Anadolu takımları arasında oynanan karşılaşmanın başlama vuruşunu yaptı.  Normal süresi 0-0 biten karşılaşmayı Adana Barosu Anadolu Futbol Takımı 3-2 kazanmayı bildi.

Oyunların açılışına Yönetim Kurulu Üyelerimiz Av. Nevzat Elçi, Av. Timur Baromuz Spor Komisyonu Başkanı Av. Kürşat Anıl ile çok sayıda avukat ve sporsever katıldı.

Kadın Voleybolda açılış maçı İzmir Barosu – Ankara Barosu Başkent arasında 10 Ocak 2020 Cuma günü Yüreğir Serinevler Spor Salonu saat: 10.00’de yapılacaktır.

Basketbol açılış maçı ise Menderes Spor Salonunda 10 Ocak 2020 Cuma günü saat: 10.00’da Adana Barosu - Mersin Barosu arasında oynanacaktır.