Yönetim
Adana Valisi - MAHMUT DEMİRTAŞ 1965 yılında Kırşehir ili Çiçekdağı ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Çiçekdağı ilçesinde, orta ve lise öğrenimini Yozgat ili Yerköy ilçesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu.
 
1990 yılı Aralık ayında Denizli Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Adaylık süresi içerisinde Yozgat-Çayıralan, Kayseri-Felahiye, Ankara-Kızılcahamam ve Isparta-Atabey ilçelerinde Kaymakam Vekilliği yaptı. 1992 yılında 8 ay süre ile İngiltere’de inceleme ve araştırmalarda bulundu. Daha sonra sırasıyla Aksaray-Güzelyurt, Malatya-Pütürge ilçelerinde Kaymakamlık, Van ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
 
2003 yılında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu’nda Mülkiye Müfettişi olarak göreve başladı. 03.08.2012 tarih ve 3511 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Adıyaman Valisi olarak görev yapmasının ardından 01.06.2016 tarih ve 8864 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Adana Valisi olarak atandı.
 
Vali Mahmut DEMİRTAŞ, evli ve iki çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

 


Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü - ABDULKADİR ATAŞBAK
16.08.1974 yılında Adana'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Adana'da gerçekleştirdi.  Eğitimini Kamu Yönetimi Lisans, İşletme Yönetimini Yüksek Lisans yaparak tamamladı. Görev yaptığı kurumlarda memur, şef, şube müdürü ve daire başkanlıkları görevinde bulundu. 
Tekvando, Karate, Judo, Aikido ve Muay Thaı sporları yaptı. Adana Gençlik  ve Spor İl Müdürlüğü'nde Araştırmacı olarak görev yaptığı dönemde 05.05.2015 tarihinde İl Müdürü olarak görevlendirildi.

Evli ve üç çocuk sahibi olan ATAŞBAK halen Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.